E-BÜLTEN
Vergi Danışmanı ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için kayıt olun.

İŞLETME PLANLAMASI UYGULAMALARI

Günümüz ekonomi ve teknoloji gelişimleri karşısında şirketlerin klasik yöntemlerle varlığını sürdürmeleri imkansız hale gelmiştir. Kendisini yenileyemeyen varlıklar yok olmaya mahkumdurlar. Bu nedenle ekibimiz Şirketlerin sistem analizi modern teorisini benimsemiştir. Artık tek bir uzmanın yeterli olamadığı işletme planlamalarında ekip çalışması yapılarak yeni kurulacak ve yapılanmalara açık olan işletmeler üzerinde farklı yöntemlerle hizmet vermeyi amaçladık.


İşletmelerde yönetim ile çalışanların amaçlarının örtüşmesi gerekmektedir. Bunun için de yöneticilerin kendileri kadar çalışanların da sürekli eğitim almalarını sağlamaları gereklidir.


İşletmeleri bilimsel yöntemle analiz ederek, her biri ayrı bir disiplin olan inceleme konularını ilgili uzmanlarımız tarafından çevre ve koşullara uyabilecek bir sistem olarak iş dünyasında sağlam yer edinmelerini sağlıyoruz. İşletmelerin amacı masraf minimizasyonuyla kar maksimizasyonu elde etmektir. Ancak doğru planlama yapılmadan bu hedefe ulaşmak uzak bir ihtimaldir. İşletme planlaması(Yönetsel Planlama) maliyet muhasebesi, yönetim muhasebesi, çevre muhasebesi ve mali analiz gibi disiplinlerden de yararlanılarak yapılmaktadır.

Bu amaçla;
A-Yatırım Planlaması,
A-Yönetim Planlaması,
B-İşgücü Planlaması,
C-Sermaye Planlaması,
D-Varlıkların Planlaması,
E-Nakit ve Fon Akışlarının Planlaması,
F-Üretim Planlaması,
G-Pazarlama ve Satış Planlaması,
H-Sektör Analizleri ve Planlaması,
I-Finansal Fizibilite,
İ-İşletme Denetimleri,
J-İşletme Revizyonu.
çalışmaları yapılmaktadır.
Örnek olarak;
1-İşletmeleri geri beslenme sisteminde organize etmek
2-İşletmenin gelecekteki hedef ve amaçlarına uygun planlar hazırlamak
3-Devam eden ve planlanan ürünlerin
 - pazar payları
 - pazarlama stratejileri
 - pazarda kalış süresi ve çıkış stratejileri
 - 4-3-5 yıllık geçmişe dönük mali durum analizleri
 - ileriye yönelik 3-5 yıllık mali planları

İşletmenizde planlama yapabilmemiz ve tüm işletme süreçlerinizi yeniden tasarlayabilmemiz için her türlü soru ve sorunlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

DANIŞMANA SORU SOR

Okunma Sayısı : 3916
Yazdır

VERGİ DANIŞMANI

Vergi hukuku, Uluslararası vergiler, vergi planlaması, işletme planması ve daha bir çok konuda online soru sorabileceğiniz platform.

SON HABERLER

İLETİŞİM