E-BÜLTEN
Vergi Danışmanı ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için kayıt olun.

Ali İhsan Özgür Çilingir - Dr., SMMM

05.12.1968’de Ankara’da doğdu.  Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünde (1993), yüksek lisans eğitimini, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalında. “Türk Ticaret Kanunu ve Vergi Kanunları Açısından Şirket Birleşmeleri”  konulu tez ile tamamladı (2002).

Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Anabilimdalı Mali Hukuk bölümünü “Vergi Hukukunda Yorum” konulu tezi ile tamamladı (2012).

Mesleğe Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu’nda başladı, çeşitli şirketlerde mali yöneticilik yaptı. İstanbul Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odasının mevzuat danışmanlığı görevini yürüttü, halen mali müşavirlik bürosu işletmektedir.İstanbul Fikri Sınai Haklar Hukuk Mahkemelerine Marka ve Lisans bedeli değerlemesi konusunda bilirkişilik yapmaktadır.Çeşitli dergilerde yayınlanmış mali hukuk, ekonomi ve siyasi içerikli makaleleri bulunmaktadır.Evli ve bir çocuk babasıdır.     

Okunma Sayısı : 4450
Yazdır

VERGİ DANIŞMANI

Vergi hukuku, Uluslararası vergiler, vergi planlaması, işletme planması ve daha bir çok konuda online soru sorabileceğiniz platform.

SON HABERLER

İLETİŞİM