E-BÜLTEN
Vergi Danışmanı ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için kayıt olun.

Dr. Özgür Biyan

Bursa’da doğdu. İlk ve orta öğreniminin ardından Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Lisans bölümünü 2001 yılında tamamladı. 2004 yılında Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Mali Hukuk Bilim Dalı Yüksek Lisans bölümünü bitirdi. Aynı yıl Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Mali Hukuk Bilim Dalında ‘doktora’ bölümüne başladı. 2009 yılı Temmuz ayında bu programı başarı ile bitirerek ‘Mali Hukuk Doktoru‘ unvanı aldı.

Özel sektörde muhasebe departmanlarında iş hayatına giriş yaptıktan sonra, kısa bir süre Gümrük Müşavir Yardımcılığı görevinde bulundu. Daha sonra denetim sektörüne geçti. İnternet sitelerinde editörlük, yazarlık, yöneticilik ve yayın kurulu üyeliği yaptı. Bir dönem mali müşavir adaylarına yönelik staja başlatma kurslarında ‘vergi hukuku’ dersleri verdi. Dört yıl süreyle özel bir denetim firmasında ‘denetçi‘ olarak çalıştı ve ‘vergi hukuku danışmanlığı‘ yaptı.

Ayrıca apartman ve site yönetimlerine, yöneticilere, profesyonel yöneticilik yapan firmalara site yönetimlerinin vergisel konularda nasıl değerlendirilmesi gerektiğine ilişkin olarak düzenlenen özel eğitim organizasyonlarında “eğitmen”olarak görev aldı.

2010 yılının başında Balıkesir Üniversitesi Bandırma İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümüne “yardımcı doçent” olarak atandı. Halen bu görevini icra etmekte, danışmanlık faaliyetlerine devam etmektedir.

Maliye ve Hukuk yayınları tarafından basılan ‘Apartman ve Site Yönetimleri İçin Hukuki ve Mali Rehber‘ (2.baskı) isimli kitabı ile Bursa SMMMO tarafından yayınlanan‘Tüm Yönleriyle Ücretlilerde Vergi İndirimi (Vergi İadesi) Uygulaması‘  isimli basılı çalışması yanında, Vergi Sorunları, Yaklaşım, E-Yaklaşım, Mali Pusula, Güncel Hukuk, Lebib Yalkın Mevzuat Dergisi, Legal Mali Hukuk, Diyalog, Mali Çözüm gibi mesleki dergilerde ve çeşitli internet sitelerinde ‘Vergi Hukuku‘ konuları ağırlıklı olmak üzere çok sayıda makalesi bulunmaktadır.

Ayrıntılı çalışmaları için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız.
www.ozgurbiyan.com

Okunma Sayısı : 4549
Yazdır

VERGİ DANIŞMANI

Vergi hukuku, Uluslararası vergiler, vergi planlaması, işletme planması ve daha bir çok konuda online soru sorabileceğiniz platform.

SON HABERLER

İLETİŞİM