Mehmet Beceren

YMM, Bağımsız Denetçi, Yönetici Ortak

1966 yılında Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde doğan Mehmet Beceren, ilkokul ve lise eğitimini bu ilçede tamamladıktan sonra Siyasal Bilgiler fakültesine girerek Mülkiye camiasına katıldı.

Beceren, 1990 yılında Maliye Bakanlığı'nda Hesap Uzmanı olarak göreve başladı. Devlet bursuyla ABD'nin Chicago kentinde University of Illinois'de Finans dalında master yaptı. Baş Hesap Uzmanı olarak döndüğü ABD sonrasında, Maliye Bakanlığı İzmir Gelirler Bölge Müdürü olarak Ege Bölgesi'nde vergi denetim işini yönetti. Sonrasında Denizli Vergi Dairesi Kurucu Başkanlığı'nı yaptı.

2005 yılında İzmir Deftardarı olan Beceren, Devlet görevinden ayrıldığı 2013 yılına kadar bu görevi yürüttü. Devlette bulunduğu görevler esnasında vergi inceleme teknikleri, uzlaşmalar, vergi davaları, karapara aklama incelemeleri, Milli Emlak ve Hazine arazileri ile ilgili tüm işlemlerde uzmanlaştı. Hazineyi ilgilendiren davalarda mahkemelerde kayyum olarak atanmak suretiyle görev aldı.

Mehmet Beceren; 2013 yılından itibaren Yeminli Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi ve Finansal Danışman olarak, özel sektörün Devlet ile problemlerinin Bakanlıklar düzeyinde çözümüne yönelik Koordinatör olarak hizmet vermektedir.

Mehmet Beceren